Kursumuz

Kursumuz Hakkında

Ülkemizde yük ve yolcu taşımacılığı sektörünün gelişmesiyle ve bunlarla ilgili olarak ihtiyaçların çoğalması nedeniyle Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak 1998 yılında T.C.Milli Eğitim Bakanlığından gerekli izinler alınarak Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursunu 28 yıllık eğitim ve idarecilik tecrübesine dayanarak Sn. Atilla USLU tarafından kurulmuştur.

Günümüzde teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki bu tempoya ayak uydurmak hep yenilenmeyle sağlanacağına inandık. Kurumumuzun açılışından bu yana en büyük hamleyi 2003 yılında İş makineleri operatörlük kursunu açarak ve Marmara bölgesinde faaliyet gösteren İnşaat sektörü ve üretim yapan fabrikaların ihtiyaçlarını 2003 yılından bugüne kadar karşılamaktayız.

Bilindiği gibi 1997 yılında 2918 sayılı Trafik kanununda yapılan değişiklikle beraber Tır sürücülerinin D Sınıfı Tır ehliyet alma zorunluluğu getirilmiştir. Fakat ülkemizde bu ehliyeti çok az sayıda sürücü kursunun verdiğini gördük ve 2003 yılında gerekli şartları yerine getirip izin alıp taşımacılık sektörünün büyük bir ihtiyacını karşılamış olduk.

Hepinizin bildiği gibi T.C.Ulaştırma Bakanlığı tarafından yük, eşya ve yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin Mesleki Yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak T.C. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğünden 02.11.2007 tarih 1129 sayılı izin ile SRC Belgesi, Üst Düzey Yönetici Belgesi ve Orta Düzey Yönetici Belgesi eğitimlerini vermeye başladık. Bununla beraber Psiko-Teknik değerlendirme merkezimizi açtık.

Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak karayolunda bütün araç ve iş makineleri ehliyetlerini, eğitimlerini, belgelerini veren SÜRÜCÜ AKADEMİSİ olarak sektörümüzde iyi hizmet vermeyi ilke edindik.

Atilla USLU
YENİ ÜMİT EĞİTİM KURUMLARI
Yönetim Kurulu Başkanı

Yazı ile ilgili yorum yapabilirsiniz.