29 Eylül 2012 Src Sınavı

29 Eylül 2012 Src Sınavı Hakkında

29 Eylül 2012 Src Sınav yerleri belli olup, sınav giriş belgelerinizi eğitim almış olduğunuz kurumdan alabilirsizin.

29 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 11.00′ de yapılacak olan Src Belgesi Mesleki Yeterlilik Sınavı için eğitimini tamamlayan adayların sınav başvuruları 13 Ağustos 2012 – 24 Ağustos 2012 tarihleri arasındadır. Bu tarihler arasında bankaya 60 TL. sınav harcı yatırarak sınav başvurularını gerçekleştirebilirler.

Not: Sınav ücreti, T.C. kimlik numarası belirtilerek Karayolu Ulaştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi adına Halk Bankası nezdindeki SRC, ODY Belgesi, ÜDY Sınav Hesabına yatırılacaktır. Kesinlikle Havale veya EFT yapılmamalıdır.

Ody Belgesi Hakkında: https://www.udybelgesi.com/

Src  Belgesi Hakkında: https://www.srcbelgesi.co/src-belgesi-nasil-alinir-src-belgesi-alma.php

Src Sınav klavuzu Hakkında: https://www.srcbelgesi.co/src_sinav_kilavuzu.php

Sınava giriş belgeleri : Sınava girecek olan kursiyerler, sınav giriş belgeleri http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları kurlar aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler. Sınav giriş belgeleri mutlaka renkli çıktı alınması gerekmektedir.

Sınav Yerleri: Src Sınav yerleri için üç seçenek sunulmaktadır. Sınava gireceğiniz ili kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Birinci seçeneğe sınav günü bulunacağınız ili yazmalısınız. İkinci seçeneğe ise size en yakın ili tercih ediniz. Üçüncü seçenek ise yine size ulaşım yönünden rahat olan bir ili tercih ediniz.

Bu sınavlar yılda en az dört kez düzenlenmektedir. Sınav takvimi her yılın ilk ayının ilk haftasında ilgili olan bakanlığın sitesinde ilan edilir. gerektiğinde bakanlık sınav sayısını çoğaltabilir yada azaltabilir. Sınavlarda toplamda 4 sınav hakkı tanınmaktadır.

Not: Sınava giderken sınav giriş belgesi, kimlik, kurşun kalem ve silgi mutlaka yanınızda bulundurunuz.

29 Eylül 2012 Tarihinde T.C. Ulaştırma bakanlığının düzenleyecek olduğu MYE sınavına girecek olan bütün adaylara Yeni Ümit Eğitim Kurumları Olarak Başarılar Dileriz.

Yazı ile ilgili yorum yapabilirsiniz.